• +90 212 258 99 80

    info@dentadres.com
  • Barbaros Bulvarı Divan Apt.

    No: 81/2 Beşiktaş - İstanbul

Protetik Tedaviler

Protertik diş tedavisi nedir?

Protetik diş tedavisi bozulan, eksilen, kaybolan işlev, rahatlık ve sağlığı yeniden kazandırmak amacıyla, dişlerin eksilen kısımları bir yada daha fazla eksik dişi ve ilgili eksik dokuların uygun maddelerle tamamlamasıdır.

Diş Protezleri Sabit ve Hareketli olmak üzere ikiye ayrılır.

-Hareketli Protezler

Hasta tarafından takıp çıkartılabilen ve eksik dişlerin yerini tutan apareylerdir. Yanak, dudak ve dil kaslarının yeni proteze uyum sağlaması biraz zaman alır. Bu süreçte yemekleri küçük lokmalar halinde çiğnemek gerekir. Geceleri protezi çıkartmak ağzıdaki dokuların dinlenmesi mantar ve bakteri oluşmaması açısından önem taşımaktadır.

-Total (Tam) Protez

Ağızda dayanak olarak alıncak hiç diş kalmamışsa, kuvvet iletimi, destek ve tutuculuk protezin doku yüzeyine oturmasıyla sağlanır. Tamamen doku desteklidir.

-Metal destekli poselen kuronlar..

Porseleni destekleyen metal bir alt yapıya sahip olan, diş renginde ve görünümündeki kuronlardır.

-Zirkonyum destekli porselen kuronlar.

Porselenin alt kısmında destekleyen metal kısmın yerini zirkonyum alır. Doku dostudur metal göre hafif ve oldukça estetiktir. Işık geçirgenliği olduğu için daha doğal bir görünü verir.

-Monolitik zirkonyum

Teknolojinin de gelişmesiyle zirkonyumun şekillendirilmesi ve renklendirilmesi sonucu elde edilen kuronlardır.

-Tam porselen kuronlar

Estetik beklentinin en fazla olduğu bölgelerde tercih edilir. Doğal dişi taklit eden en başarılı estetik protezdir. Doku dostudur ve ışık geçirgenliği oldukça iyidir. Mükemmel bir estetik sağlar.

Köprü Nedir?

Bir veya birkaç diş eksikliğinde konuşma, fonksiyon ve estetiğin düzenlenmesi amacıyla eksik dişlerin yükünü taşıyacak kalitede ve sayıda dişlerden ve implantlardan destek alınarak yapılan sabit protezlerdir